X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
 

טורונטו סיפורה של עיר - The History of Toronto

סיפורה של עיר: ההיסטוריה של טורונטו

תושביה הראשונים של טורונטו היו בני השבטים וילידים של קנדה שבמשך אלפי שנים חיו לצד הטבע הפראי של היערות והאגמים שבסביבתם הוקמה העיר המודרנית שמוכרת לנו כיום - טורונטו .

רק בתחילת המאה ה- 18 הגיעו לאזור טורונטו מתיישבים מאירופה הרחוקה, תחילה היו אלו הצרפתיים אשר הקימו מושבה לצורכי מסחר. אך לאחר כמאה שנים בעקבות המלחמה בין הצרפתים לבריטים שטח המושבה עבר לראשות שלטונית בריטית.

המלחמה על אזור אונטריו וטורונטו הייתה עקובה מדם. והבריטים ספגו מהלומות קשות אל מול החיילים האמריקנים שנלחמו מולם.

אך לקראת סוף המאה ה- 19 בעקבות רגיעה בקרבות הבריטים הצליחו לשקם את אונטריו ולפתח את העיר טורונטו ולהפכה לעיר משגשגת ויעד לאלפי מהגרים מרחבי אירופה ושאר העולם שהחלו לנעור לעיר ולהשתקע בה.

זרם זה של מהגרים גדל עוד יותר במהלך החצי הראשון של המאה העשרים, ובעיקר אחרי מלחמת העולם השנייה.

השינוי המהותי האחרון שחל בעיר בשנים האחרונות היה סיפוח אחדים מפרבריה, סיפוח שהפך אותה לעיר הגדולה ביותר בגודלה בכל קנדה, והרביעית בגודלה בכל צפון אמריקה.

האינדיאנים שחיו במרחבים של קנדה

נפגשים במטרופולין של טורונטו

טורונטו היא מטרופולין בו נפגשים כל בני הלאומים והמוצאים האתניים – מעבר לאוכלוסייה שמוצאה במקור מאנגליה או אירלנד קיימות בעיר טורונטו קהילות מהגרים גדולות לרבות קהילה יהודית מכובדת שמונה כ – 450 אלף יהודים וישראלים לצד קהילות אסיאתיות, איטלקיות, יווניות ורוסיות.

תודות לרב-תרבותיות של העיר ניתן למצוא בה רבעים מעוצבים אשר משרים אופי תרבותי המוקדש לבני תרבות מסוימת (כמו צ'יינטאון). שם תמצאו מסעדות אותנטיות כמו גם חנויות שמציעות מגוון תבלינים, מאכלים ולבוש מסורתי מכל תרבות ברחבי העולם.

כרבע מאוכלוסיית קנדה מתגוררת בטורונטו וסביבתה, ולפיכך ניתן לומר שמדובר בעיר החשובה ביותר בכל קנדה. חברות חשובות רבות קבעו בה את משכנן והיא נחשבת לאחת הערים החשובות ביותר בעולם מבחינה כלכלית כמו גם מבחינה תרבותית. אז טורונטו נחשבת כעיר מפתח.

טורונטו של תרבות

האומנים והיוצרים שגרים בטורונטו משפיעים באופן ישיר על חיי התרבות העשירים של העיר. ברחבי טורונטו תמצאו מוזיאונים וגלריות. מוסדות חינוך, אוניברסיטאות ומכללות כך שתרבות סטודנטיאלית שוררת בה, ומביאה עמה מאות מקומות בילוי לצעירים כמו פאבים, מועדונים והופעות רבות שנערכות בעיר מדי יום.

לאור כל זאת, אין פלא שהעיר נכנסה לרשימה הנחשקת של אחת מעשר הערים הטובות ביותר למגורים בעולם והפכה ליעד הגירה מעודף ...

מראש מגדל ה- CN ועד מפלי הניאגרה: ביקור בטורונטו

טורונטו היא עיר תוססת ומלאה חיים, למטיילים הרבים שפוקדים את העיר מידי חודש זהו תענוג אמיתי. טורונטו היא מסוג הערים שיש בהם אין ספור דברים לראות ולחוות.

בקטגוריה מסלולי טיולים תמצאו כי המקום הטוב ביותר להתחיל בו טיול בעיר הוא מגדל ה- CN. זהו אחד מסמלי העיר – מגדל ענק בגובה 533 מטרים, ממנו ניתן להשקיף על כל העיר.

מעבר למגדל, ברחבי טורונטו תמצאו אין ספור מבנים היסטוריים, חנויות וגלריות. גם פארקים יש בעיר בשפע. אחד המפורסמים שבהם הוא פארק האיים, שכשמו כן הוא – מספר איים, פרחוניים וירוקים, בהם מדשאות למנוחה ואין ספור מסלולי הליכה ואופניים.

לא רחוק מהעיר נמצאים מפלי הניאגרה. המפלים הם הדגמה עוצרת נשימה של כוחו של הטבע, מפלי ענק שכמויות מים אין סופיות זורמות בהם מדי יום. ניתן להשקיף אל המפלים מלמעלה, אך מומלץ להרשם לשיט בספינה שמתקרבת אליהם. מדובר במסע רטוב, אך חווייתית במיוחד. חשוב גם לציין שהמפלים הם הגבול הטבעי שבין קנדה לארצות הברית.